§ 14.336  LICENSE REQUIRED.
   No shall own or operate a within the unless such is currently licensed under this Division Q.
(1958 Code, § 142.18)  (Ord. 69-100, passed 12-22-1969; Ord. 67-59, passed 11-6-1967; Ord. 67-65, passed 12-18-1957; Ord. 74-110, passed 11-18-1974, renumbered to § 142.20; recodified by Ord. 95-13, passed 8-7-1995)